Architektura zorientowana na usługi (SOA): po prostu dobra koncepcja

Organizacja i optymalizacja rozwiązań biznesowych i informatycznych w oparciu o architekturę SOA

Primary tab navigation

Model architektury zorientowanej na usługi (SOA) oparty jest na kilku podstawowych koncepcjach, które należy uwzględnić w planowaniu wdrożenia takiego modelu w skali całej organizacji:

  • SOA Design Principles for Dummies

    Zasady projektowania architektury SOA — dla opornych

    Przeczytaj e-book, aby dowiedzieć się, jak w praktyce stosować zasady projektowania architektur SOA, poznać ich zasadnicze aspekty i zrozumieć, dlaczego SOA jest tak dobrą koncepcją.

  • 100 pytań o architekturę SOA wraz z odpowiedziami

    W tym fragmencie książki z odpowiedziami na 100 pytań o architekturę SOA eksperci IBM wyjaśniają niektóre z najważniejszych kwestii.

Wobec postępującego zbliżenia środowisk mobilnych, społecznościowych, chmury i wielkich zbiorów danych, architektura SOA zyskuje na znaczeniu jako model pozwalający na kompleksową integrację systemów i zapewniający ich dobrą widoczność. Stosując się do zasad architektury zorientowanej na usługi, przedsiębiorstwo może skutecznie nadzorować transformację biznesową i informatyczną, wzmacniając swoją pozycję wobec konkurentów. Do najważniejszych korzyści z wdrożenia architektury SOA należy łatwość integracji, gotowość na przetwarzanie w chmurze, dostępność analiz wartościowych biznesowo oraz możliwość elastycznego udostępniania interfejsów API aplikacjom i podmiotom zewnętrznym. SOA integruje fronton, zaplecze i „sieć sieci”, czyli Internet.

Właściwe oprogramowanie pośrednie, sprawdzone procedury i wzorce skracają drogę do architektury zorientowanej na usługi i podnoszą jej wartość biznesową. IBM ma ponaddziesięcioletnie doświadczenie w dziedzinie architektury SOA oraz bogatą ofertę produktów i usług z obszarów integracji, zarządzania procesami, nadzoru operacyjnego i zarządzania usługami. SOA to „po prostu dobra koncepcja” oparta na solidnym fundamencie technologii i procedur wspomagających organizacje na drodze do zmieniającego się świata usług mobilnych, społecznościowych, chmury i wielkich zbiorów danych.

Zobacz więcej materiałów o architekturze SOA do pobrania.

Służymy pomocą

Dowiedz się więcej lub kup bezpośrednio

Aplikacje mobilne i aplikacje dla chmury zbudowane w oparciu o architekturę SOA

Aplikacje mobilne i aplikacje dla chmury zbudowane w oparciu o architekturę SOA

Odsyłacze do pokrewnych stron o SOA:

Finansowanie oprogramowania ze stawką 0%

Indywidualne warunki płatności